Warsztat
- Gry i zabawy podwórkowe z dawnych lat
Czy pamiętasz swoje zabawy podwórkowe z dzieciństwa? Pamiętasz ich rytmiczne wyliczanki czy głośne przyśpiewki? Przypominasz sobie gry, które łączyły dzieci z okolicy na wiele godzin, a Mama wołająca do domu otrzymywała w odpowiedzi Mamo, jeszcze chwilę!, a w Twojej głowie chciałaś aby ta chwila trwała wiecznie?
Dawne dzieciństwo to przede wszystkim cała masa zabaw i gier ruchowych na podwórku. Były proste w organizacji, prezentowały banalne reguły, ale co najważniejsze: zajmowały długie godziny naszego czasu, który upływał wtedy wyjątkowo szybko. Aktualnie przez szybki rozwój technologii, mediów społecznościowych, powszechność telefonów komórkowych i wszechobecny dostęp do Internetu można stwierdzić, że dawne gry z naszego dzieciństwa odeszły w niemal całkowite zapomnienie. Razem z nimi zanikają też cenne relacje międzyludzkie, które podczas takich zabaw budowały się samoczynnie.
Warto zatem pomyśleć o tworzeniu alternatywy dla świata cyfrowego, w której dzieci mogą integrować się ze sobą, budować cenne relacje społeczne i jednocześnie dobrze się przy tym bawić!
Masz ochotę wrócić do czasów dzieciństwa, przypomnieć sobie najlepsze zabawy z dawnych lat i przekazać je dzisiejszemu pokoleniu, aby uchronić je od całkowitego zapomnienia? Pokażcie je współczesnym dzieciakom, a będą zachwycone! A Wy obudzicie swoje wewnętrzne dziecko tak skutecznie, że nie będzie chciało iść spać! Jeżeli czujesz, że to coś dla Ciebie – zapraszamy na nasz warsztat! „
uczestników
godziny intensywnego szkolenia
Program szkolenia:
Biorąc udział w szkoleniu
- Poznasz szalony zestaw gier i zabaw podwórkowy, które z powodzeniem przedstawisz swoim dzieciom (prywatnym lub w klasie)
- Stworzysz atmosferę, wspierającą budowanie trwałych relacji i integracji między dziećmi – w realnym świecie, bez cyfrowych technologii.
- Stworzysz codzienną, ekscytującą i bezpieczną alternatywę dla świata cyfrowego.
- Zdobędziesz wiedzę z zakresu socjologii i psychologii dotyczącą roli relacji w życiu dzieci i młodzieży.
- Zdobędziesz kompetencje Organizatora Przestrzeni, który wspiera dzieci w codziennej samoorganizacji zabaw na szkolnym podwórku.
W zależności od grupy warsztat może być modyfikowany, aby proponowane metody trafiały w większym stopniu do Waszych grup docelowych – prosimy o informacje podczas zamawiania szkolenia.
Czas trwania:
2,5 h
Koszt:
od 150 zł/os.
Cena
szkolenia
Poznaj cenę szkolenia i możliwe konfiguracje.
Szkolenie stacjonarne
u zamawiającego
Termin: do ustalenia z zamawiającym
Liczba osób: min. 10 osób
W przypadku trudności z zebraniem minimalnej liczby osób – warsztacie mogą wziąć udział osoby z kilku placówek. Masz pytania? Napisz do nas.
Masz ochotę zorganizować szkolenie u siebie?
Szkolenie
ONLINE
Termin: do ustalenia z zamawiającym
Chcesz dołączyć do szkolenia online, otwartego dla nauczycieli z całej Polski? Wejdź na naszą stronę na FB i sprawdź, kiedy planujemy najbliższe warsztaty online
Platforma: ZOOM lub MS Teams
Liczba miejsc ograniczona
Chcesz zabrać kogoś ze sobą na szkolenie? Poniżej znajdziesz naszą ofertę rabatów.
Masz ochotę wziąć udział?
Oferta rabatowa Zabierz kogoś i zgarnij rabat!
Ty + 1 osoba towarzysząca – 5% mniej
Ty + 2 osoby towarzyszące – 10% mniej
Ty + 3 osoby towarzyszące – 15% mniej
Grupa większa niż 10 osób? Napisz do nas i zgarnij specjalny rabat.
Uwaga: Poniższa propozycja rabatów dotyczy jedynie szkoleń stacjonarnych i szkoleń online, otwartych dla osób z całej Polski.
Zobacz co mówią o naszych szkoleniach inni
Ludzie pełni pasji, dla których dobro dzieci jest zawsze na pierwszym miejscu. Miłośnicy i propagatorzy swobodnej zabawy i dobrostanu młodego człowieka. Gorąco polecam ich szkolenie-zmienia podejście do priorytetów w edukacji i otwiera oczy na potrzeby dziecka.
Aga Krzysiak
Nauczycielka w Społecznej Szkole Podstawowej MTW – Milanówe
Dzięki GratoSferze tworzymy na terenie szkoły przyjazną przestrzeń edukacyjną do rozwoju kompetencji społecznych, kształtujących się w kontakcie z rówieśnikami (np. współpracy w grupie, liderowania, komunikacji, zaufania, podejmowania ryzyka, radzenia sobie z niepowodzeniem, pewności siebie).
Grzegorz Kryger
Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego ds. edukacji – Urząd Miejski w Gdańsku
GratoSfera daje nieograniczone możliwości zabaw, modyfikacji zabaw. W jednej chwili opona jest fotelem, by za chwilę stać się kominem dla Św. Mikołaja. Nie boję się zabawy w szkole, uważam, że tego typu zabawy rozwijają dzieci, oddają im władzę, czynią ich twórcami, dają im możliwości bycia w różnych rolach.
Joanna Szalecka-Dudek
Playliderka w Szkole Podstawowej nr 5 w Gdańsku; w GratoSferze od 2019.