GratoSferę tworzy grupa pasjonatów zauważających potrzeby zmian w edukacji. Chcesz stać się częścią GratoSfery - dołącz do ruchu na Facebooku! 
  • Facebook

GratoSfera.pl na FB

  • Grupa GratoSfera - niech się bawią!

Grupa GratoSfera - niech się bawią na FB 

Kamil Maciaszek 

Autor projektu GratoSfera, wprowadzającego Swobodną Zabawę do gdańskich szkół podstawowych. Od 2014 roku zajmuje się tematyką swobodnej zabawy.

Koordynator polskiej części międzynarodowych projektów grantowych Erasmus+

Play-Leader, logopeda, edukator. Projektant pierwszej w Polsce GratoSfery. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Logopedia. Od 2014 roku pracuje jako edukator i logopeda w Przedszkolu Gedania 1922 oraz alternatywnej szkole creoGedania w Gdańsku. Prowadzi zajęcia dla dzieci przedszkolnych i szkolnych w zakresie od astronomii do mikrobiologii z wykorzystaniem materiałów recyklingowych, pasjonat projektów wielkoformatowych.

Prywatnie miłośnik roller coasterów i parków rozrywki.

IMG_1597.jpg

Agata Hofman

Mama 5 dzieci, dyrektor Przedszkola Gedania 1922 i oraz creoGedanii. Właściciel Language Laboratories, jednej z najstarszych szkół językowych w Polsce, która wprowadza innowacyjne programy nauczania języków obcych z wykorzystaniem ICT od 1968 roku.

Jest również autorem 2 książek oraz ponad 40 publikacji na temat nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego.

 

W 2009 roku zainicjowała ona projekt Polska Akademia Dzieci – pierwszy na świecie uniwersytet prowadzony przez dzieci. Do dziś ponad 6000 dzieci w Polsce, Irlandii i Holandii uczestniczy bezpłatnie w projekcie PAD, który otrzymał w 2013 od MNISW i Polskiej Agencji Prasowej tytuł najlepszej inicjatywy popularyzującej naukę w Polsce. Jest także recenzentem w British Journal of Educational Technology i Homo Ludens oraz członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Badania Gier, wykładowca TEDxBrno.

IMG-3429.JPG