Warsztat
– Pozytywne interwencje – wspomagam, na siłę nie pomagam!

Już od urodzenia dzieci nabywają nowe umiejętności w zawrotnym tempie. Razem z nowymi zdolnościami nabywają również pewności siebie, by móc z tych zdolności swobodnie korzystać. Z wiekiem okazuje się, że ta pewność siebie jest równie ważna jak same umiejętności. Aby prawidłowo się rozwijać, dzieci powinny wierzyć we własne możliwości, a jednocześnie wiedzieć, że poradzą sobie, jeśli coś im się nie uda. To właśnie poprzez doświadczanie biegłości i pokonywanie kolejnych trudności rozwijają zdrową pewność siebie.

W trakcie warsztatu wcielimy się w rolę naukowców i rozłożymy naturę zabawy na czynniki pierwsze, budując konkretne kompetencje Edukatora Przyszłości, który wspierając rozwój najmłodszych, dba jednocześnie o swoje granice i własny dobrostan. 

Ten zabawny, praktyczny i rzeczowy warsztat jest niezbędnym wprowadzeniem do wagi i wartości zabawy oraz korzyści, jakie może ona przynieść, zarówno dla rozwoju dzieci, jak i satysfakcji oraz zadowolenia u nauczycieli. 

min.
0

uczestników

0
2,5

godziny intensywnego warsztatu

Program warsztatu:

Czego dowiesz się na warsztacie

  1. Dowiesz się jak przeprowadzać pozytywne interwencje w zabawie, korzystając ze sprawdzonych technik i sposobów interwencji – szanując jednocześnie naturę swobodnej zabawy. 
  2. Zgłębisz znaczenie budowania pozytywnych relacji z dziećmi oraz relacji w grupie rówieśniczej. 
  3. Nauczysz się rozpoznawać typy zabaw i poznasz swoich podopiecznych od innej strony – z perspektywy ich preferencji i mocnych stron. 
  4. Zdobędziesz wiedzę i konkretne narzędzia służące codziennemu wspieraniu zabawy dzieci. 
  5. Poznasz wyniki badań nad wspieraniem dziecięcej autonomii oraz globalne trendy w budowaniu w dzieciach poczucia własnej wartości, odwagi i rezyliencji. 
  6. Poznasz korzyści z podejmowania ryzyka w zabawie dzieci i nauczysz się nim moderować – zachowując przy tym szacunek do siebie i własne granice. 
  7. Zbudujesz własną pewność siebie, rozpoznając własne granice oraz nabierzesz większego zaufania do dzieci oraz do samego siebie.
  8. Popracujemy nad językiem empatycznym w kontakcie z dziećmi, przeformułujemy nasze słowniki, aby dawały moc nie tylko dzieciom, ale także nam samym.

Dla kogo:

Szkolenie dla nauczycieli – w szczególności ze szkół podstawowych, przedszkoli i żłobków, a także dyrekcji, rodziców oraz przedstawicieli samorządu terytorialnego.

Czas trwania:

2,5 h

Koszt:

od 150 zł/os.

Cena
szkolenia

Poznaj cenę szkolenia i możliwe konfiguracje. 

Szkolenie stacjonarne
u zamawiającego

Termin: do ustalenia z zamawiającym
Liczba osób: min. 10 osób 

W przypadku trudności z zebraniem minimalnej liczby osób – warsztacie mogą wziąć udział osoby z kilku placówek. Masz pytania? Napisz do nas.
Masz ochotę zorganizować szkolenie u siebie?


Napisz do Nas

Szkolenie
ONLINE

Termin: do ustalenia z zamawiającym

Chcesz dołączyć do szkolenia online, otwartego dla nauczycieli z całej Polski? Wejdź na naszą stronę na FB  i sprawdź, kiedy planujemy najbliższe warsztaty online

 

Platforma: ZOOM lub MS Teams
Liczba miejsc ograniczona

Chcesz zabrać kogoś ze sobą na szkolenie? Poniżej znajdziesz naszą ofertę rabatów. 

Masz ochotę wziąć udział?


Zapisz się tutaj

Oferta rabatowa Zabierz kogoś i zgarnij rabat!

Ty + 1 osoba towarzysząca  – 5% mniej
Ty + 2 osoby towarzyszące – 10% mniej
Ty + 3 osoby towarzyszące – 15% mniej

Grupa większa niż 10 osób? Napisz do nas i zgarnij specjalny rabat.

 

Uwaga: Poniższa propozycja rabatów dotyczy jedynie szkoleń stacjonarnych i szkoleń online, otwartych dla osób z całej Polski.

Opinie

Zobacz co mówią o naszych szkoleniach inni

Ludzie pełni pasji, dla których dobro dzieci jest zawsze na pierwszym miejscu. Miłośnicy i propagatorzy swobodnej zabawy i dobrostanu młodego człowieka. Gorąco polecam ich szkolenie-zmienia podejście do priorytetów w edukacji i otwiera oczy na potrzeby dziecka.

Aga Krzysiak

Nauczycielka w Społecznej Szkole Podstawowej MTW – Milanówe

Dzięki GratoSferze tworzymy na terenie szkoły przyjazną przestrzeń edukacyjną do rozwoju kompetencji społecznych, kształtujących się w kontakcie z rówieśnikami (np. współpracy w grupie, liderowania, komunikacji, zaufania, podejmowania ryzyka, radzenia sobie z niepowodzeniem, pewności siebie).

Grzegorz Kryger

Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego ds. edukacji – Urząd Miejski w Gdańsku

GratoSfera daje nieograniczone możliwości zabaw, modyfikacji zabaw. W jednej chwili opona jest fotelem, by za chwilę stać się kominem dla Św. Mikołaja. Nie boję się zabawy w szkole, uważam, że tego typu zabawy rozwijają dzieci, oddają im władzę, czynią ich twórcami, dają im możliwości bycia w różnych rolach.

Joanna Szalecka-Dudek

Playliderka w Szkole Podstawowej nr 5 w Gdańsku; w GratoSferze od 2019.


Masz pytania?

Potrzebujesz rozmowy lub wyceny indywidualnej?


Napisz do Nas

This website stores cookies on your computer. Cookies Policy